Beebi kakamine 01.10.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
8kuune beebi. Varasemalt kakas väga regulaarselt korra-kaks päevas, kuid nüüd poolteist nädalat juba punnitab ja punnitab ja kaka tuleb väääga vaevaliselt. Mõned päevad isegi vahele jäänud. On näha, et tal on kõhus ebamugav ja punnitamisega kaasneb nutt. Leevendamiseks olen sooja vanni pannud, mis siis lõpuks ka kakada aitab. Massaazi tehes või jalgu liigutades hakkab veel rohkem nutma. Kaka ise on selline vedel või siis pehmete tükkidega, pasteetjas, ei ole absoluutselt kõva ega pabulaid pole.
Saab hommikuti kaerahelbe putru, lõunal püreed + rinnapiima kogu päeva vältel juurde. Õhtuti olen nüüd mitu korda ka ploomimehu andnud, lootuses et ehk leevendab olukorda aga ei. Peale igat toidukorda annan ka vett juua. Saab ka Linex baby probiootikume.
Milles võib probleem olla ja kuidas seda leevendada?
Võib see olla mingi suurem tervisemure, peaksin arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Imikutel võib ikka olla periooditi roojamisega probleeme, see võib olla seoses toidu muudatustega. Ploomimehu on hea kõhukinnisuse puhul, kuid kirjelduse järgi on lapsel roe pigem vedelamapoolne.
Pudru andmine on igati soovitav, see tekitab jääki. Tahkema toidu kordi võib olla ka rohkem kui 2 korda päevas. Raske öelda, kas probiootikumist on abi. Kui seedeprobleemid tekkisid Linexi andmise foonil, võite ka pausi pidada. Probleem ei ole olnud pikka aega ja loodetavasti möödub iseenesest. Tõsist probleemi ei kahtlusta, sest varasemalt kõik korras olnud,

Heade soovidega,
Kjulge