Beebi ja mesi 19.11.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mu 10kuune sai paar päeva tagasi natuke mett maitsta. Kui mures peaksin olema botulismi pärast? Just lugesin. Siiani hoidusin meest allergia tõttu, botulismist ei teadnud midagi, nüüd on mure päris suur.
Paar viimast päeva on tal kimbutanud ka kõhuvalu, samuti kakamine valmistab raskusi - kaka pehme ja punnitamisel nutab ja lausa kiljub. Kas see kõhuvalu võib olla botulismi sümptom või seotud?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Mee imikutele mitteandmist on põhjendatud nii allergiaga kui botulismi saamise võimalusega.
Esimesel elupoolaastal on ohud suuremad kui teisel poolaastal.
Laps sai mett imevähe ja kõhuvalude tekkeks on palju teisi põhjusi.
Ilmselt on tal ka varem olnud toiduga seoses mingeid seedetrakti vaevusi.
Kindlasti on vaja last jälgida söömise, aktiivsuse, lihasjõudluse, hingamise osas, kuid botulismi tõenäosus on küll imeväike.
Kjulge