Laps haige 12.03.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et laps on alates 06.03.2023 haige, alguses tekkis tugev köha mis segas ka magada, käisime 8ndal märtsil arsti juures, seal öeldi, et lapse hingamine on läinud kolme kuuga raskemaks, et on astma kahtlus, mille mina välistaks muidugi, sest ei ole ise täheldanud hingamis raskusi lapsel. 9ndal tekkis aga lapsel ōhtul 38,4 palavik ka käisime siis 10ndal uuesti arsti juures, kûsisin et äkki on ikka kopsupōletik? Mille peale vastati, et ei kopsud puhtad, vaadati kurku kurk on punane, tehti ka analüûsid, vereproovid korras. Siis vaadati kōrvu, öeldi et kōrvad on vaiku täis ja sealt suurt midagi näha pole aga väidavad ikkagi, et on kōrvapōletik kuigi ma ei tea mille alusel, kui kōrvad vaiku täis. Lapsel veel täna ka palavik kōigub 37,4-38 vahel. Kas tōesti vōib olla kōrvapōletik?

Laps on saanud raviks pulmicorti ( mille annust ka tōsteti kuna kahtlustavad astmat ), ja 10ndal kirjutati ka klacid antibiootikum siis kōrvapōletiku raviks

Last vaatas üle asendusarst, kuna meie perearst praegu puhkusel.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Õige on praegu selle raviga jätkata ja kui lähete uuesti kontrolli, otsustatakse edasiste uuringute sh allergiatestide tegemise vajadust.
Oluline on hinnata, kuidas ravimid aitavad (Pulmicort ja Ventolin). Väikestel lastel ei saa teha hingamisfunktsiooni uuringuid ja oluline on ravimite toime hindamine.
Ka klaritromütsiini ravikuuri ei oleks hea pooleli jätta.

Edasiste uuringute vajadus on seotud sellega, kas lapsel on ka varem olnud - köhaga/raskendatud hingamisega haigestumisi, - nahalööbeid, - toiduallergiat, - korduvalt nohu, silmapõletikku, - lähisugulastel allergiaprobleeme, astmat.

Head paranemist!

Kjulge