4-kuusel kõhulahtisus ja rahutus 23.10.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 4-kuusel beebil on juba kuu aega väljaheide roheline, vedel, vahel limane. Lisasin pildi manuses. Kakab umbes 1x päevas, lisaks on sageli rahutu ja magab vaid lühikesi uinakuid. Öösiti ärkab vähemalt iga 2 tunni järel ja uinub rinnaga. Hommikupoole ööd ca 4-5 paiku võib olla pikemalt üleval ja nutta. Tundub, et kõhutühjuse tõttu ei ärka, sest ta ei taha öösel ca 4-5 paiku süüa, hakkab korraks rinda imema ja siis laseb lahti, kui tõstan ta püsti siis oksendab, kakab ja kui olen ta puhtaks teinud, magab edasi.
Laps on ainult rinnapiimal. Ma ei tarbi ise üldse piimatooteid, sest mu esimene laps ei talunud neid. Lihtsat infoks, et mehel (lapse isal) geneetiline laktoositalumatus Olen andnud beebile kuurina probiootikumi tilkasid (Puhdas+)
Mida ma veel saan teha, et lapse soolestikku/kakamist korda saada? Soovin hakata talle varsti pakkuma piimasegu, aga ei oskagi valida talle sobivat. Kas peaks valima laktoosivaba? Kitsepiima baasil?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Tegemist ei tarvitse olla piimast põhjustatud ülitundlikkusega, sest olete seda vältinud, kuid probleemid kestavad. Kui põhjuseks oleks ainult piim, siis peaks ema dieedist abi olema.
Arvan, et laktoosivaba piim ja kitsepiim ei ole sobivad valikud.
Kui lähete eriarsti vastuvõtule, siis oleks vaja kaalu-kasvu kõverat.
Hea oleks üles kirjutada ka 5 päeva jooksul toidud, mida ise tarbite ja nende orienteeruvad kogused ning kuidas laps käitub (nutmine, gaasid, kakamine vm) .

Heade soovidega,
Kjulge