Punased punnid käel 25.04.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Vasakule käele on tekkinud sellised punnid. Asuvad küünarnuki siseküljel liikudes allapoole käelaba suunas. Kuskil mujal kehal sellist löövet pole, punnid ei sügele ka.
Kas tegemist võiks olla allergilise lööbega või pigem midagi nakkuslikku?
Mainin ära, et suviti esineb mul nö ka “päikeseallergiat kätel” kuid hetkel pole kàed väga otsest päikesevalgust saanud, seega huvitab mind millega võiks tegu olla.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ainult pildi alusel on raske täpset hinnangut anda. Ilmselt ei ole tegemist nakkusega vaid naha reaktsiooniga mingile ärritajale. Kui päikesele on varem olnud reaktsioone, siis võib tundlik nahk ka mingitele teistele ärritajatele reageerida. Seda arvamust toetab ka see, et lööve on vaid piiratud alal. keemiline ühend? taim? või ikkagi päike? vms.

Heade soovidega,
Kjulge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

Punnid käel

Tere!

Rohkem kui nädal aega tagasi tekkisid mu mõlemale käevarrele punnid, mis pole kordagi sügelenud aga kuna nad on päris pikalt käel olnud ning hullemaks läinud siis sooviksin vastuseid. ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,

Kui varem pole selliseid lööbeid olnud ja ka praegu keha teistes piirkondades löövet ei ole, siis toiduga seos on vähetõenäoline. Kui ei sügele, siis ei ole põhjust ka antihistamiini ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: