Imelik lööve 18.04.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Laps 1.4 aastat. Tekkis lööve 2 päeva tagasi. Algul oli kaenla all mõlemal pool ja naba ümber. Järgmine päev hommikul oli nendest kohtadest paremaks läinud aga oli reitele tekkinud. Eile õhtu siis oli ta näost kuni varbani laiguline. Pöördusin emosse. Arvati et enteroviirus, täna sama tegi ka perearst. Suunas edasi nahaarstile aga sinna läheb aega. Saatsin ka pildi milline välja näeb näol. Algul tekib väike punane täpp, mis suht kiirelt areneb edasi laiguks. Tundub et ka sügeleb, kuna laps sügab neid kohti. Mis teie arvate kas see on enteroviirus.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Pildi järgi on tegemist nõgeslööbega, kuid lööbe järgi ei ole võimalik põhjust kindlaks teha. Urtikaaria kõige sagedasemaks põhjuseks on väikestel lastel viirusinfektsioonid. sh enteroviirused ja seega võiksid olla lapsel palavik, seedetrakti kaebused, lapse haiglane olek ja ...võimalik kontakt haigega.
Samas ei ole välistatud toidust põhjustatud lööve (nt maasikad, tsitrusviljad, tomat, kakao, viinamarjad, kiivi, tsitrusviljad, lisaained). Olge praegu nimetatud toitude andmisega väga ettevaatlik ka juhul kui varem pole need löövet tekitanud. Sügeluse vähendamiseks sobib antihistamiin, millest allergia korral on oluliselt abi ja seda antakse ka veel kolm päeva peale lööbe kadumist.

Heade soovidega,
Kjulge
Kjulhe