Villid kehal 18.07.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Lapsel tekkisid käe ja rinna peale esialgu punased laigud,millest järgmine päev said villi laadsed moodustised. Kohati on pruunikaf laigud levinud ka kõhu peale. Ainult paremal pool kehal leidub neid. Kahtlustan,et on mingi taimega kokku puutunud,aga puudub lapse poolt info selle kohta.Ei kurda valu ega sügelust. Millest võils see olla tingitud?
Emost ei osatud aidata,määrati kreem Fucidin

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ongi väga raske täpset põhjust arvata.
Selline reaktsioon võib tekkida küll taimekontaktist. Välistatud ei ole infektsiooni võimalus.
Allergia vastu räägib see, et lööve on üsna lokaliseeritud, ei sügele ja tegemist on villiga, mitte paapuliga/nõgeslööbega.
Fucidin aitab ära hoida bakteriaalse infektsiooni lisandumise kui villid katki lähevad.
Head paranemist!

Kjulge