Nõgestõbi 27.01.19 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Kas see on urtikaaria?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Mõne päeva jooksul olnud nõgeslööbe pärast ei pea kohe perearsti vastuvõtule sõitma. Püüdke mõelda, mida olete teisiti teinud - pesuvahendid, riietus, toit, ravimid, külm, kuum vms, mis võisid lööbe tekke esile kutsuda.
Kui ühest tabletist päevas ei piisa, siis võtke üks hommikul ja teine õhtul. Püüdke löövet mitte sügada. Kui lööve kaob, võtke antihistamiini veel vähemalt mõnel päeval peale lööbe kadumist.

Heade soovidega,
Kjulge