allergiad ja sõjavägi 08.02.18 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on diagnoositud herilase suhtes allergia (näit 2,42). Välja on kirjutatud Epipen. Ühe korra olen saanud jalga nõelata ja seejärel pidin pöörduma emosse, kus sain 2 süsti. Üleüldine allergianäit on 3800 (norm oli vist kuni 100). On esinenud allergilist nõgestõbi ja on peale külmas viibimist korduvalt huuled paiste läinud (1 korra käisin ka sellega emos). Kas see on üldjihul piisav põhjus ajateenistusest vabastamiseks?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui tegemist on allergoloogi pandud ja põhjendatud diagnoosidega ning raske reaktsiooni tekke võimalus on suur, siis see vabastab ajateenistusest.

Kjulge