Allergia vöi reuma? 30.06.15 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Selline probleem on, et aeg ajalt lähevad näpuotsad ja jalatallad paiste. Erinevad näpuotsad ja jalatalla erinevad piirkonnad. Vahel ka huuled ja käsivarred. Perearst ütleb, et pehmed kuded. Viimasel ajal on iga päev, aga selle vastu aitab rohi Dicloberl. Kas see on allergia vöi reuma? Mis arsti poole pöörduda ja mis vereproovi on vaja?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Sellised tursed on iseloomulikud angioneurootilisele tursele ehk Quincke ödeemile, millel võivad olla erinevad põhjused sh ravimid. Praegusest informatsioonist jääb väheseks, et täpsemalt nõu anda ja otsustada, mis analüüsid oleks vaja teha. Vaja oleks kõigepealt nõu pidada Teid raviva reumatoloogiga, kes vajadusel suunab allergoloogi või immunoloogi vastuvõtule.