Lapse punetavad ja paistes huuled 16.02.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Olen väga mures 8-aastase poja huulte pärast. Nad lähevad tumepunaseks, ka huulte ümbrus , siis paiste ja valutavad väga. Oleme teinud testid, kus tuli välja allergia väga paljude erinevate juur- ja puuviljade jm toitainete vastu. 2-aastaselt avastati kask-lepp-sarapuu õietolmu allergia ja nüüd oleme sellele lisaks hädas sellise probleemiga. Oleme menüüst need toidud eemaldanud, kuid probleem püsib. Vahepeal paraneb, siis ägeneb uue hooga ja nii juba 7 kuud. Palun, kas saate aidata!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Tegemist on ilmselt nii kontaktallergia kui ristallergiaga ja seepärast oleks vaja veelkord dieedi osas väga täpselt läbi arutada, mida ja mis kujul võib süüa ja missuguseid toiduaineid tuleks rangelt vältida. Pange nädala jooksul täpselt kirja, mida laps sööb ja saatke see E-kirjaga minu kliinikumi aadressil. Perearst saab panna kirja ka erakorralisele vastuvõtule lastekliinikusse, sest järjekorrad on pikad.