Tolmulesta- ja kassiallergia (järg) 04.01.11 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen see sama naisterahvas (25a), kes kirjutas mõni aeg tagasi oma allergia probleemidest kassi, tolmulesta ja vähesel määral kase vastu.

Umbes 1 kuu tagasi sai ka raske otsus vastu võetud ning kass minu elamisest eemaldatud. Pärast seda on minu tervis ja allergianähud tunduvalt paranenud. Kadunud on öised peavalud, mida ma seostasin allergiaga ning puuduvad ka aevastus- ja nohuhood. Olen kui uuesti sündinud.

Külastades aga inimeste kodusid, kellel on kassid, ei avaldu allergianähud kohe, vaid mõne päeva möödudes, kui ma enam ühes ruumis kassidega ei viibi. Paar päeva on aevastamist ja nohu ning siis nähud kaovad.

Minu küsimus ongi selles, et kas kassiallergia võib ka kunagi taanduda või puuduvad mul täiesti võimalused, et ma kunagi võiksin kassiga ühes ruumis pidevalt elada?

Tänud vastamast,
E.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Oluline tervise paranemine peaks kindlasti üles kaaluma kurvastuse seoses lemmikloomast loobumisega ja väga hea, et suutsite sellise otsuse teha! Ma kohe kindlasti ei soovita uuesti kassi võtmist ja väga suure tõenäosusega ei teki kassi allergeeni suhtes ka taluvust. Elu näitab seda, et allergeene, millele reageeritakse, kipub pigem juurde tulema. Mööduv on küll lapseeas esinev toiduallergia, aga kahjuks ei kehti see õhuga levivate ja hingamisteid mõjutavate allergeenide kohta. Parimate soovidega edaspidiseks, Kaja Julge