Müstiline nohu, köha 11.05.04 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen noor naisterahvas, kes on hädas müstilise nohu ja köhaga. Kas võib olla tegu allergiaga? Üle poole aasta on hommikuti (päeval esineb seda vähem) ning pingelistes situatsioonides nohu ja köha. Kurk on ka pidevalt punane ja valus. Mandlites viga pole. Ravimid erilist tulemust ei anna. Töö on stressirohke. Võib asi olla sellega seotud? Või pole nohu ja köha korralikult välja ravitud ning nüüd ei allu need ravile? Mida arvate sel puhul soolakambrist?

Kaunist kevadet!

Arst vastas:

dr Maire Vasar

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!

Kroonilise köha ja nohu põhjuseks võib ka allergia olla. Kuna haigussümptomid on hommikuti, võiks kahtlustada kodutolmulesta (teda leidub rohkelt voodis). Kirjutate, et ravimitest erilist tulemust pole, kuid ei kirjuta missuguseid ravimeid olete võtnud. Antihistamiinsed ravimid (Claritine, Loratin, Zyrtec, Kestine jne) peaksid allergiliste kaebuste korral aitama. Soolakamber tundub praegu väga populaarne olema mitmete-mitmete haiguste ravis. Ägedate ja krooniliste hingamisteede haiguste korral võib tal tõesti põletikuvastane ja hingamisteid sekreedist puhastav toime olla. Kuid esmalt peab siiski haigusnähtude põhjuse selgitama. Soovitan alustada perearsti vastuvõtuga, kes vajadusel edasi allergoloogile suunab.

Ilusat kevadet teilegi soovidesw,
dr. Maire Vasar