Palun lahti seletust mida uuringul leiti 05.01.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Kas oleks võimalik saada täpsemat lahti seletust mis kompuuteruuringul avastati ?
Sellest sain aru et kopsus mingi kolle aga mis seal veel leiti? Kas see leid voib olla ka sellega seotud et abaluu taga on valu vpi on see hoopis mingi närvivalu?
Kas selle kolde paradt peaks olema mures kui varasemalt ema poolne vanaisa kopsuvähki surnud?
Kopsuarst kes uuringule saatis lubas vastust vaadata 2 nadala jooksul. Arvata oli et jarjekord uuringule pikem kui oli ja pole teda ennast veel kätte saanud.
Kas seal on ka midagi olulist millega peaks arvestama kui tööle tagasi minna? Töö on füüsiliselt raske.
Läbitud on ka maovähendus operatsioon

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Radioloogi arvates kolle kopsus on mittespetsiifiline, mis tähendab, et vähki ei kahtlustata. Teie vanuses kopsuvähk oleks samuti väga ebatavaline. Selline kolle vaevalt valu põhjuseks saab olla. Peale maovähendusoperatsiooni raua ja B12 vitamiini imendumishäired ja sellest tulenev aneemia on kaunis sagedane ja vajab pidevat ravi.