Valu vasakul küljes(all) 16.01.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
probleem vasakul küljes oleva valuga.Valud algasid pea neli aastat tagasi.Olen käinud selle murega ultrahelis-korras;sondi neelamas-samuti korras ja lõpuks ka soolte uuringul ( kolonoskoopias).Soolest võetud proovid olid korras, mida leiti oli sigmasooles hulgaliselt divertikleid. Soolte uuringul käisin aasta tagasi ja mingil hetkel tundus et saan asjast üle, aga nüüd on ebameeldiv tunne jälle tagasi.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sigmasoole divertikuliit võib vasaku külje valu põhjustada. Kui põletik taandub, peaks ka valu kaduma. Peaksite uuesti kontakteeruma gastroenteroloogiga.