Huule sees “muna” 08.10.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuu aega tagasi tekkis suhu vill. Alumise huule sisse. Tänaseks pole see kuskile kadunud vaid läinud hullemaks. Haiget ei tee, aga tunnen kuidas huule sees on nagu mingisugune muna. Algul oli see nahaga sama tooni, aga nüüd muutunud mingi nurga alt sinakaks, teise nurga alt valkjaks. Hambaarsti juurde ootan oma aega siiamaani ja tunnen kuidas hirm hakkab võimust võtma. Kas see võib olla midagi pahaloomulist, et peaks ehk koheselt kirurgi juurde minema? Piltide vahe on täpselt kuu aega.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie vanuses suuõõne vähk on haruldus ja ka pildi järgi seda muljet ei jaa. Näo ja lõualuu kirurgid tegelevad sellise patoloogiaga - on vaid Põhja Eesti Regionaalhaiglas ja Tartu Ülikooli kliinikumis. Hambaarsti konsultatsioon võiks olla esmane pöördumine.