Ülisuur ja väga haisevat mäda täis punn kannikate vahel 02.04.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul selline mure. Kolm päeva tagasi algas see. Kõigepealt oli valus istuda siis päev hiljem oli juba valus kõndida. Täna hommikul oli tundsin mäda kannikate vahel. Hakkasin uurima seda ja tuli välja et see on suuur mäda punn, üritasin seda pigistada ja sealt tuli VÄGA palju mäda, lausa purskas mäda. Kuna see on kannikate vahel (umbes 4cm pärakust üleval pool) on seda väga ebamugav pigistada ja ma ei saanud seda täielikult tühjaks. Kas see paraneb ise ära? Kas ma saaks seda kuidagi koduste asjadega ravida?

Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi on tegu pilonidaalsiinusega. See asi võib küll ka ise ära paraneda, kuid lõplikuks raviks vajab operatsiooni - hakkab korduma. Näidake end perearstile ja tema peaks suunama kirurgile.