Sabakondi juures õhukese naha all punn 14.11.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuna kaks päeva tagasi tekkis sabakondi juurde punane punn, mis oli lõpuks valulik ja ei lasknud öösel magada, ei saanud istuda ega kõndida. Eile oli ta väga valulik ja tuli võtta isegi valuvaigistit. Punn läks lõpuks suuremaks ja oli sellise õhukese naha all.
Täna oli ta öösel katki läinud ja mega palju mäda tuli sealt välja, sai ära puhastatud.
Küsimus, mida teha sellega ja kuidas seda kohta puhastada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Puhastada võite seebi ja veega, pärast spreiga üle lasta. Ilmselt on tegu pilonidaalsiinusega. Vajab operatiivset ravi, muidu hakkab korduma.