Suur punn sabakondist allpool 08.08.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tagumiku vahel sabakondist natuke allpool on suur tulipunane punn, mis ära ei kao ja on kohati valulik. See on juba mitmeid kuid seal, aga valu teeb siis, kui mäda koguneb natuke. Läbimõõt on kuskil 5-8 millimeetrit. Tundub selline kõva tükk. Mis see olla võiks ja millise arsti juurde ma sellega pöörduma peaks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võiks tegemist olla pilonidaalsiinuse või paraproktiidiga. Mõlemad on põletikulised haigused ja mõlema ravi kuulub kirurgi kompetentsi - nii et peaksite pöörduma perearsti saatekirjaga kirurgi vastuvõtule.