Haavandid päraku ümbruses, kannikate vahel ja naha/suu kuivus 04.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere ! Mure selline
Umbes 3 kuud tagasi panin tähele, et roojale minnes potile istudes tekkis tunne et nahk päraka ümber on väga pingul ja oli /on sellessinases kohas rebenemise tunne , hiljem avastasin WCpaberll punase vere jälgi.
Umbes samal ajal tekkis ka eesnaha oluline kitsenemine ja huulte kuivus /pragunemine , näo ja üldine naha ja suu kuivus. Millega võib olla tegemist ja kuidas abi saada

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et olete pühkimisega enda anaalpiirkonnale haiget teinud. Soovitan peale tualetis käimist veega pesta ja ettevaatlikult kuivatada, peale mida pehmendava kreemiga määrida. Eesnäärme kitsenemise probleemiga soovitan pöörduda uroloogi poole.
See probleem minu arvates ei ole kirurgiline, pigem dermatoloogiline.