Punn näol 27.05.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on abikaasal selline mure, et eelmine suvi tekkis näole nina kõrvale pisike väike tükk. Vahel oli hommikuti see näo pool paistes mis läks iseenesest tagasi päeva jooksul. Aasta lõpus mingi aeg läks see põletikuliseks. Oli kole punane kohatu juba lilla punn. Perearst saatis kirurgi vastuvõtule. Abikaasa käis veebruaris kirurgi vastuvõtul, kes korraks vaatas ja ütles et tavaline mädapunn. Lasi õel skalpelliga sisselõike teha ja saatis minema sõnadega, et see paraneb ise ära kui mäda välja tuleb. Mäda immitseb sealt siiamaani, ehk siis varsti 4 kuud aga paremaks pole midagi läinud. Kui plaastrit peale ei pane siis muutub valulikuks aga kui plaaster peal siis sinna alla koguneb koguaeg mäda. Kuhu pöörduda või mida teha, et abi saada kuna see pole ilmselt normaalne.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitan pöörduda näo- ja lõualuukirurgi vastuvõtule. Sellised spetsialistid on olemas Põhja Eesti Regionaalhaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis.