Seedehäired ja tuim valu allpool juba kuid 19.11.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen maadelnud seedehäiretega juba pikemat aega, st ilmselt aasta ja rohkem, aga viimased 4 kuud on asi tõsisemaks muutunud. St kõht on kogu aeg punnis, gaasid, enamasti esineb kõhukinnisus, aga kui toit läbi käib, siis kõhulahtisus ja seda enamasti kohvi/õunte abil. Samal ajal tunnen justnagu midagi suruks põie peale, urineerimine ei ole valus, aga tihe ja raske. Vahepeal süües on tunne, nagu toit teeks kõhu väga kuumaks. Umbes nädal aega oli miskipärast parem, aga kõik sümpomid naasesid. Ma ei tea, kas see on seotud, aga sõrmed on paistes ja silmad vesised, natuke pinges.
Kuna mul on kogu aeg seedimisega probleeme olnud, siis ma ei tea, kas sellest välja teha, kuna asi süvenes teise riiki kolides (võib-olla stress, teine elustiil ja toit? samas ükskõik mis toit ärritab...). Samuti jäid ära päevad 4 kuud (rasedus välistatud, päevad tulid tagasi ka). Kõhulahtistid ei aita. Teevad kõhu veelgi tundlikumaks.
Seega küsimus oleks mitte ainult - mis mul viga võiks olla, vaid ka- kas ma peaksin pöörduma gastroenteroloogi või günekoloogi poole? Sest ma olen väga segaduses, kuna tuim valu on allpool ja "segamini", kiirgab natuke reitesse.
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks ma ei saa asendada kompuutertomograafi. Vajate uuringuid. Gastroenteroloog võiks olla spetsialist, kes võiks seda korraldada, kuna kõhukinnisus on juhtiv sümptoom. Kõne alla tuleb ka Teie enda pakutud elukoha vahetuse stress.