Valud veresoontes 15.03.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

mureks juba mitmeid päevi kestev valu vasakus käes. Lööb nagu veresoontesse valu, vahel sureb seesama käsi ka ära ja on tuim.
Paar päeva tagasi lisandus ka tugev valu labajalas, nii et varbad tõmbasid krampi ja peale seda hakkas vasak säär valutama ja valutas mitu päeva. Esineb praegugi vahel kõndides vasakus jalas valu.
Hakkasin kasutama magneesiumi.

Millest võib tekkida nö veresoontes valu ühes käes ? Valu on tugev ja kaob koheselt, kuid esineb mitu korda päevas ?

Käed ja jalalabad jääkülmad.
Kas vereringe häiritus ?
Kui tõusen püsti, siis lööb alati ka pildi kõikuma.

Kuhu peaksin pöörduma ? Perearst soovitas vaid tarbida D vitamiini ja magneesiumi,.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti ei valuta Teil veresooned. Tegu võib olla küll verevarustuse probleemiga, mis tekib veresoonte spasmist. Selle põhjused on harilikult neurogeensed. Mis puutub "pildi kõikumisse", siis see võib olla madalast vererõhust. Perearst võiks Teid neuroloogile konsultatsioonile saata.