Sõlm kuklas 03.09.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Abikaasal tekkis aasta tagasi kuklasse vasakpoolse kaelalihase piirkonda (kõrvalestaga mõttelise joonel) pehme moodustis. Kolm päeva tagasi tundis ta, et kaelalihased on tuuletõmbusest kanged ja vajas mudimist. Sai puudutud mudimise käigus seda moodustist, mis pärast seda muutus üle öö tugevaks sõlmeks suurs ca 1 cm. Sõlm ise valutu, silmaga paista pole, ainult kombates. Kelle poole peaks pöörduma, et saada kiiresti ülevaade milles teema?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Loogiline oleks kõigepealt perearsti külastus, kes siis suunab kirurgile. Kirurgil igal juhul vajalik perearsti saatekiri. Kui ise otse kirurgile pöörduda tuleb visiidi (ja vajadusel ka ravi) eest endal maksata.