Sõlm päraku piirkionnas 03.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 55-aastasel naisel on valulik sõlm päraku piirkonnas. Sõlm asub pärasoolest väljaspool, kaugus 6-7 cm anaalavast ja on tihke. Esmalt tehti koloskoopia ja see oli korras. Kuna koloskoopia oli korras saadeti kompuutrisse, mis näitas sõlme. Küsimus, kas seda sõlme on võimalik kirurgiliselt eemaldada? Perearst soovitab kasutada pärakuküünlaid, aga nendest pole rohkem kui kahe kuu jooksul abi olnud. Sõlm muutub aina valulikumaks ja ei lase inimesel enam olla. Mida soovitate teha? Kas oskate soovitada eraarsti või kliinikut, kust võiksime abi saada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla paraproktiidiga. Vaja oleks ka kompuuteruuringut. Peaksite pöörduma kirurgi poole, veel parem kui see on proktoloog. Tallinnas on sellised spetsialistid Lääne Tallinna Keskhaiglas.