Soolestik 12.06.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kõhus gaasid,näriv valu ja pärakus kipitus.
Kaebused algasid aprillis ja sama moodi oli ka eelmisel aastal kevadel kui käisin arstil ,määrati mao uuring kus öeldi et on refluks,kirjutati ravimid Omep,samas paar aastat tagasi avastati helicobakter aga vastavat ravi sellele saanud pole,siis kadusid kaebused iseenesest.Toit käib ülesse,kõhus on gaasid,kohe hommikul üles tõustes hakkavad gaasid käima,peale wc käimist hakkab pärakus kipitustunne,olen käinud ka paar aastat tagasi arstil hemoroide näitamas,öeldi et on nii sisemised kui ka välimised aga et midagi hullu pole,mingi aja pärast peale roojamist hakkab kõhus närima,see pole valu mille pärast võtta valuvaigistit aga koguaeg nagu midagi on tunda.Vahest nagu üleval pool kõhus nabast kõrgemal ja siis alakõhus,enam ei saagi aru kus täpselt on.Neli aastat tagasi tehti ka koloskoopia siis oli valu vasakus küljes aga õnneks oli kõik korras.Kõht pole lahti ega kinni,vahest ajab natuke rohkem wc käima.Olen käinud perearstil aga targemaks pole saanud,mai kuu oli vahet kui midagi polnud tunda aga siis võtsin 5 päeva antibiootikume ja nädal peale seda hakkas kõik jälle pihta.Ei oskagi enam aru saada mis toimub või mis teha et selgust saada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõiki Teie vaevusi ühe nimetaja alla panna pole võimalik. Kui vaevused vallandusid peale antibiootikumikuuri, võib probleemiks olla düsbakterioos. Abi võiks olla probiootikumidest. Tegemist võiks olla gastroenteroloogilise probleemiga, mistõttu soovitan pöörduda gastroenteroloogi poole.