kolonoskoopia uuringu tulemused 28.02.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on pikalt olnud alakõhuvalud ja seepärast tehti kolonoskoopia. Arst uuringu lõppedes väga palju ei rääkinud. Sain aru, et soolestik on normaalne, aga peensoolest võeti proovitükid. Pean helistama paari nädala pärast ja siis saan lõpliku vastuse.

Uuringu lehe pealt näen, et ileumis väljendunult lümfifolliikleid. Võetud 3 biopsiat. Ileitis terminalis?

Kas Te saaksite "lihtsa inimese keeles" selgitada, mida see täpselt tähendab.

Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

"Ileitis terminalis" tähendab peensoole lõpposa põletikku. Tuntud on see ka kui Crohni tõbi. Kuna see on pandud alles küsimärgiga, siis pole mõtet oletusi teha. Histoloogiline uuring otsustab, mis edasi saab.