Tuim kõht 06.04.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Märtsi alguses hakkasin paremal pool kõhus naba kõrval ca 5 cm kaugusel tundma kerget tuimust. Praeguseks on see tuimus muutunud häirivamaks. Nt kui pluus langeb kõhule, siis ma märkan seda tunnet. Teise kõhu poolega nii ei ole. Tunne on justkui miski ülearune oleks kõhus. Hommikul on see tunne vähem häiriv, õhtul jälle rohkem. Kui naba kõrval olevale alale (5 cm nabast) sügavale vajutada, siis on see koht teravalt valus. Muidu mingit valutamist ei ole. Mõnikord kergelt tuikab. Jällegi peale katsumist tuleb tuim tunne hästi esile ja kõht on mõni aeg häiritud. Märtsi viimasel päeval tekkis ka kerge palavik, mis kestab siiani. Muid sümptomeid palavikule lisaks ei ole. Mida võiks veel uurida ning milliseid analüüse teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Uurida tuleks nii kaua, kuni põhjus käes. Alustada võiks ultraheli uuringust, kuna see on kõige lihtsam ja mugavam. Kui sellega põhjus ei selgu, tuleks teha ka kompuuteruuring.