valutav kõht 21.02.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 37a mees. Kõht ja pärasool valutasid, käisin proktoloogi juures, tehti mingi aparaadiga pärasooles uuring ja leiti, et on tekkinud hemoroid ja kirjutati salv ja küünlad välja. Pärasoole valu on vaikselt järele andnud aga kõht niinimetatud kolmnurgast ikka valutab. Selline väike tuim valu on. Kas see hemoroid võibki sellise kõhu valu tekitada ja kui ei siis mis arsti juurde peaks selle asjaga pöörduma?
See valu seal kõhus on kestnud nii umbes poolteist kuud.
Ette tänades ja vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui valutab ülakõht nn. kolmnurgas, siis arvan, et oleks otstarbekas teha gastroskoopia. Sinna saab Teid suunata ka perearst. hemorroide ja ülakõhuvalu ühise nimetaja alla polegi võimalik panna.