Soolte vähk 06.07.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kas selliste sümptomitega võib olla vähk?
01.07.2022: peale roojamist jääb pärakusse ebamugav tunne, käib igapäevaselt roojamas,
väljaheide on normaalne, tavapärane, kasutab Duphalaci nüüd pidevalt, õli ka. Kinnisust
enam ei kurda. Verd sees ei ole väljaheites, palavikku pole. Kaalulangust ei ole.
Duspatalin veidi leevendab olukorda, nii kui ära jättis, tuli rohkem gaase ja ebamugavustunnet.
Peamiselt tuim valulikkus pärakus häirib hetkel. Pühkimisel verd ei tule. Pärakus
väike "hemorroidijäänus", nagu verevalumike 2x2mm, mis pole veritsenud, suuri komusid
pole.
Obj - kõht pehme, valulikkust veidi naba ümber, vasemal kubemes. Per rectum sõrmele
verd ei jää, komusid ei palpeeri välja, valulik veidi palpatsioon.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mul ei ole võimalik anda kindlat vastust Teie küsimusele. Vajalik on arstlik läbivaatus, uuringud. Pöörduge oma perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi