peratsioonijärgne taastumine 19.02.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kas 10 päeva peale veenioperatsiooni on normaalne,et kohad ,kus olid laiendid,on kõvad ja väga valusad Lõikeid jalale tehti 5 väikest paari cm st,Kannan päeval tugisukka,öösel,mitte aga isegi õrnalt puudutades ja voodis keerates on 2 kohta väga valusad?Verevalumid on ümbert ilusti vähenenud,kas olen lihtsalt kannatamatu ja muretsen ülearu?Aitäh vastamast

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Viinalaiendite eemaldamise järgselt on hematoomid/verevalumid nendes kohtades ootuspärased. Nahale lähemal olevad verevalumid on nähtavad sinikatena, sügavamad ongi need tihked kohad. Nenede resorbeerumine võib võtta aega kuni paar kuud. Lioton geel on kindlasti oma l kohal. Kui haavad on paranenud ja õmblused eemaldatud on asjakohased ka soojusprotseduurid - soe vann, saun jne.