neerukivi väljumine 16.02.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Käisin eile EMO-s, sest selg kolm korda meeletult valutanud ja kiirgunud kubemesse ning pidev urineerimise vajadus. Uuringute käigus selgus, et tegu on neerukiviga (suuruseks hinnati 4mm) ning asub vasaku ureteeri lõpus. Öeldi, et tegu pole suure kiviga ning see peaks ise väljuma. Ilmselt on kirurgil õigus, kuid sooviksin teada, kuidas ma seda näen või tunnen kui neerukivi väljub või on väljunud

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Neerukivi väljumist Te võite, aga ei pruugi märgata. Märku sellest annab valude kadumine ja kui uriini jägite, siis võite sellest leida kirjeldatud suurusega kivi. Sellega võib kaasneda aga mitte alati valu kusitis urineerimisel.