Lihasnõrkus 22.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mind huvitab selline asi, et millest on tingitud lihasnõrkus(roojapidamatus)?
Üks põhjustaja on vist liiga suur kehaline koormus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Roojapidamatuse põhjuseid on palju. Esiteks neuroloogilised põhjused - mingist närvihaigusest. Teiseks sulgurlihase vigastused - traumad, sünnitused. Kolmandaks: funktsionaalsed häired (kui ei ole ei närvihaigust ega ka vigastust aga pärasoole sulgurlihas lihtsalt ei pea.) Viimased võivad olla ka üldise lihasnõrkuse ilminguks vananedes. Liiga suur kehaline koormus roojapidamatuse põhjustajana tuleb arvesse vaid ekstreemsete füüsiliste pingutuste korral - tõstjatel suure raskuse tõstmisel tihti juhtub tahtmatu kõhutuule väljumine.