19.juuli tehti stoomi operatsiin toodi vasakule küljele väla ja nüüd eile hakkas pärakust kakat välja tulema,miks ja kuidas on see võimalik 09.09.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

ei

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väljaheide ei koosne ainul söögijääkidest. Selles on ka soolesekreeti ja vananenud soole limaskest (soole limaskest pidevalt uueneb). Ka ei ole stoomist pärasooleni olevat sooleiosa alati võimalik enne operatsiooni täiest puhtaks saada, Peale selle on olemas kahte tüüpi stoome. Ühed on lingstoomid sool tuuakse välja vaid seina pidi ja teoreetiliselt jääb võimalus osa väljaheite liikumiseks ka stoomist edasi. Teised stoomid on nn. lõppstoomid, milliste puhul stoomist pärasoole poole jääv sooleosa suletaks umbselt.
Millise stoomiga on Teil tegu on mulle teadmata, kuid mõlema korral pole pärasoolest faecese väljumine probleem.