Ebamugavustunne kõhus 17.05.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Viimased 3-4 aastat on mul olnud nabast paremal pool ebamugavustunne mis oleks nagu piki keha, vahest üleval pool(roide all), vahest allpool(vaagnaluu? juures), vahest nagu annaks selja pealt tunda.
Alguses see andis tunda ainult parema külje peal magama heites, hiljem/praegu ka päevasel ajal(kontoris, auto roolis), millegi aktiivsega tegeledes probleeme polnud (sport, arvutimängud jne).
Sai käidud 2 korda perearsti juures, ~2 aastase vahega, mõlemal korral sai tehtud ultraheli ja vereproovid mis ei näidanud midagi valesti olevat.
Mul on olnud varasemalt närvidega probleeme(ärevushäired), olen siis pannud selle ebamugavustunde ka närvide arvele kuid viimasel ajal on asi läinud hullemaks ja ebamugavustunde asemel võib juba öelda, et on kerge valu.
Mis sellega ette võtta? Kas on mu kirjeldatu mingisuguse reaalse haiguse sümptomiteks(sooleärritussündroom?) või selliste umbmääraste probleemide tõttu pigem pöörduda psühhiaatri jutule?

Tänud ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selleks, et närvide kaela asja ajada, peaksime eelnevalt välistama somaatilise patoloogia. Soovitan alustada uuesti perearstist.