Kõhus tekkinud soole probleemid (nähtavad ja katsutavad, liikuvad moodustised) 02.06.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
3 kuud tagasi alustasin AIP dieediga, kõhukliiniku arsti soovitusel. Kaebuseks olid tol korral suured valud kõhus ja pidevad gaasid. Samuti diagnoositi laktoositalumatus. Peale dieediga alustamist ehk 15ndast märtsist hakkasin märkama , et korra päevas tekib naba kõrvale kõrgem moodustis ning sinna peale vajutades jälle kaob ära. Tundus nagu liikuv. Nüüdseks on mure suurem, sest peale igat toidukorda tekib kõhu mingisse osasse nagu üleliigne õhk või moodustis , mis siis sissehingates jääb nähtavaks ning käega katsutavaks.
Seda on hästi raske kirjeldada , kui kui oleks teile võimalik saata video, siis oleks seda videolt näha.
Valu sellega ei kaasne, kuid pigem suur ebamugavustunne, nagu midagi üritaks kõhu piiridest väljaspoole saada. Probleemi esineb ka hommikuti peale ärkamist. Ehk voodis pikali lamades on näha et näiteks alakõhu parem osa on ülejäänud kõhuosadest 2 cm võrra kõrgemal (nagu suur muna oleks seal all). selle peale vajutades liigub see kas edasi või kaob ära.
Sooletöö on päeviti erinev. Mõnel päeval sooletegevust ei toimu, mõnel päeval toimub 6 korda päeva jooksul (pigem vedelam vorstjas moodustis).

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjeldate oma seisu aga konkreetset küsimust ma ei leia. Ilmselt loodate, et ütlen diagnoosi ja määran ravi ja sellega oleks probleem lahendatud. Kahjuks ma pole imearst. isegi millegi arvamiseks oleks vajalik Teid näha, ilmselt teha ka mõned lisauuringud. Mingi mõte tekkis songast, kuid see on vaid mõte. Soovitan uuesti oma mure perearstile rääkida ja kui perearst sellele abi ei leia, siis loodetavasti ta suunab Teid eriarstile.