Paistetus jalal 04.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Peale lihaste muljumist mullu oktoobris käisin paar nädalat ringi kipsiga ning seejärel taandus paistetus ning tundus nagu jalg oleks korras. Nüüd juba viimased paar päeva on jalg imelik - vigastatud koha juurest läks jalg pisut paiste ning on õrnalt sinakas. Peale vajutades valus ei olnud. Käisin eile rannas ning võtsin pisut päikest ning nüüd on see koht mitte enam sinine, vaid hoopis punane (nagu oleks tugeva päikesepõletuse sellele kohale saanud) ning peale vajutades on täpselt sama tunne mis on seljal, kus tõesti päikest sain. Ma kardan ise, et andsin jalale ehk liiga palju koormust möödunud pühapäeval, kui külastasin kontsertit ning ise ka pisut kaasa hüppasin. Kui tõsiselt ma mures olema peaksin?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vanad traumad võivad ekstreemsetes tingimustes ennast tunda anda. Kas päike süüdi on, selles kahtlen. Pigem võiks põhjus olla tavaliselt suuremas koormuses. Kui vaevused kaovad, siis muretsemiseks põhjust ei näe. Kui nädalaga vaevused ei möödu, peaksite näitama arstile.