Jalg valutab 01.06.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Paranesin eelmise aasta septembris murtud sääreluumurrust kenasti. Parema jala sääreluu murdsin hüppeliigesest 10cm ülevaltpoolt + pindluu mitmikmurd. Luu sisse paigaldati
peale kukkumist 8mm x 380mm nael.
13 mail 2022 kukkus sõber mulle otsa sama kohapeale kogu oma 120kg kehamassiga.
Käisin EMO-s röntgenis, murdu, mõra, ega midagi muud eituvastatud. Käia on valus ja lonkan varieeruvalt. Kerge paistetus, panen peale jäägeeli, mis veidi leevendab. Erinevalt päevadest, mõnipäev valutab päris tugevalt. 19 päeva on tänaseks möödas. Kas oodata paranemist, või pöörduda arstile?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Iga trauma vajab paranemiseks aega. Sama jala korduva trauma paranemine võtab kindlasti rohkemgi aega kui samasugune trauma tervel jalal. Kui röntgenis midagi ei tuvastatud, siis korduval visiidil olulist mõtet ei näe.