Traumajärgne valu ja turse 28.05.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
23.05 sattusin liiklusõnnetusse - jalgrattaga trenni tehes sõitis auto mulle ette. Autolt löögi saanud jalg on paranemas (nahavigastused ja puusa põrutus), kuid mu enda rattalt saanud jalg on ajaga halvemaks läinud. Loomulikult on ta sinine, kuid ta valutab öösiti väga häirivalt ning täha hommikul oli osaline turse tekkinud . Päeva jooksul see turse kadus. Kas see on normaalne või peaksin kellelegi seda näitama.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma korral turse on kahjuks paratamatu. Külmakompress trauma korral on kasulik 48 tundi - vädib verevalumi suurenemist. Edaspidi peaks siiski soojade kompressidega ravima - soodustab hematoomi resorbeerumist.