Traumajärgne palavik 26.07.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Laps (4 aastane) kukkus 4 päeva tagasi jalgrattaga ja sai lenksuga löögi ribidesse.
Peale kukkumist laps erilist valu i kurtnud,kuid 4-5 tunni pärast oli valu nii tgev,et laps ei lõpetanud nutmist ja kohale kutsutud kirabi viis haiglasse kontrolli. Seal tehti ultraheli (mis oli täiesti korras) ja röntgeni kohta öeldi sedasi,et lapse roided pole veel eriti röntgenis näha ja need on nii elastsed,et ilmselt pole midagi hullu,kui siis vaid väike mõra.
Lapsel tõusis järgmisel õhtul palavik 37,4 jaon püsinud sellisena, täna hommikul on palavik 38,2. Kuidas peaks edasi toimima ja kas palavik võib olla trauma järgne, sest muud laps ei kurda (köha.nohu jms pole)? Laps kurdab vaid valu seal kus kukkumisejärgselt lenksuga pihta sai ja hingamine on ka selline justkui hoiaks vahepeal hinge kinni,ilmselt valust.
Ette tänades,
murelik emme.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma võib palavikku anda küll, eriti lastel. Kui midagi muud haiguspildile ei lisandu ja haigusnähud pikkamööda vaibuvad, siis muretsemiseks põhjust ei näe. Kui aga üle 38 palavik jääb juba mitmeks päevaks, siis võiks uuesti lastehaiglasse pöörduda.