Varba äkiline valu ja paistetus 03.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minul on selline küsimus, et külmetasin ära oma jalad. Tekkis külmapaistetus?! Varbad läksid paiste ja käia oli valus. Helistasin arstide nõustamisse ja sain sellest valust ja paistetusest üle. Kõik oli juba okei ja äkki läks üks varvas paiste ja punaseks. Selline tunne nagu oleksin varba ära löönud ja oleks mõra, aga sellist olukorda pole olnud, et oleks end ära löönud. See pani lausa natukene lonkama. Eriti hommikuti. Milles asi võib olla? On asi tõsine? Mis ma peaksin ette võtma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igasugune trauma ka külma põhjustatud, ei parane nii kiiresti, kui ta tekib. Midagi väga olulist kahjuks Te ise teha ei saagi, aitab põhiliselt aeg. Sel ajal on tähtis rahu ja et ei kantaks pigistavaid jalanõusid.