varbaluu mõra 06.01.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Lõin neli päeva tagasi oma väikese varba metallist voodiraami vastu ära, õigemini jäin selle taha hooga kinni. Varvas oli paar päeva paistes ja ühes kohas varbavahe pool on paarimillimeetrine helelilla laik, mis on heledamaks läinud. Kuna paistetus läks ka enamvähem alla,siis arsti juurde pole pöördunud. Kõndides muidu valus pole,ainult siis, kui teatudmoodi astusin. Kuigi paistetus on peaaegu all ja muidu näeb ka varvas normaalset värvi välja,siis täna,kui ma julgelt kõndida üritasin, käis jälle astudes terav valu läbi. Muidu aga liigutades pole valus. Küsimus on selline, et kas siiski võib olla tegemist mõraga või millegi taolisega ja kas tuleks igaks juhuks traumapunkti või perearsti juurde pöörduda või pole see vajalik?

Ette tänades,
Liz,21

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Isegi kui on väikse varba luus oligi murd, midagi olulist sellega ette ei võeta - paraneb aja jooksul ise ära. Vältida tuleks tegevusi, mis põhjustavad valu. Arsti poole on mõtet pöörduda vaid juhul, kui Teil on eraldi õnnetusjuhtumi kindlustus, mis luumurru korral sellistel juhtudel maksab valuraha.