murtud roie 02.10.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas rusikalöök, mis tekitas seljal kaheksandas roides väikese murru, võis kahjustada ka südant? Löögist on möödunud neli nädalat, tabamuse saanud külg on endiselt kange ja eriti tugevat valu on tunda (eriti tahtmatute sügavate hingetõmmete ja ka näiteks haigutamise ajal) rindkeres südame piirkonnas. Kopsuröntgen nende kaebuste peale ca nädala eest tehti, vereproov võeti ka, need ei näidanud kumbki midagi ebatavalist. Südame kohta ei märganud rumalast peast küsida.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti pole need vaevused, mida kirjeldate seotud südamega. Valu sügaval sissehingamisel ja haigutamisel on tüüpilised roidemurrru vaevused.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Õlavarreluumurd

Tervist

Kas murtud luu kohta tohiks pingutada? Ma näiteks murdsin 5 endal märtsil oma õlavarreluu ära ja nüüd ma vahel olen seda pingutanud kas see mõjutab ka midagi paranemisele?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

6 nädalat peaks rahu andma või tegema ainult spetsiaalharjutusi, mis määratud. Igasuguse tegevuse juures on vajalik jälgida, et see valu ei põhjustaks.

Loe edasi

Roidemurd - mida silmas pidada?

Tervist!
Mul on paremal pool 9. roide murd. Nihkes 1,1 mm. Saan aru, et see peab ise kinni kasvama ja midagi selleks ei tehta. Aga mida ma peaksin silmas pidama igapäevaselt toimides, et hiljem vaevusi ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Selle asja korraldab loodus kõige paremini. Kahjuks on aga see aeg, kui pole veel kinni kasvanud, valus. Tunda võib anda sügaval hingamisel ja liigutamisel veel mitu kuud. Ise ei saa sisuliselt midagi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: