9 roide murd 07.06.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kukkusin õnnetult ning murdsin 9 roide. Kukkumisest on möödas juba üle poole kuu. Köhin verd eriti just rohkem hommikuti peale kuuma dušši. Roide murd tuvastati alles 3 MRT-ga ning kasutati kontrast ainet. Mitte keegi pole suutnud midagi täpsustada, on loogiline, et kipsi ei panda kuid oleks tore teada kas roie võib vahepeal nihkesse minna ning kopsu vigastada. Sümptomid : roie pidevalt raksub ( liigub), köhin verd, kerge valulikus ( just pindmisel osal ), raske hingata, vasaku kopsu kahin ( hommikuti rohkem ).

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vereköha viitab võimalikule kopsuvigastusele. Samas veriköhal on ka muid põhjusi. Kui teil on MRT tehtud, siis suurt kopsuvigastust olla ei saa - sellega kaasneksid palju tõsisemad sümptomid. Kui veriköha jääb ikkagi püsima, peaksite pöörduma pulmonoloogi poole - ikkagi läbi perearsti.