Suruv tunne kolmnurgas 28.03.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Juba mõnda aega (2012 suve lõpust) on olnud ebameeldiv tunne kolmnurgas täpselt rinnaku all. Ebameeldiv tunne aeg-ajalt esineb ja siis jälle mitte. Käesoleval aastal on see ebameeldiv tunne muutunud selliseks ebameeldivaks kergelt suruvaks valuks, mis tundub löövat samale kõrgusele ka selga.

Suruv valu on täpselt kolmnurgas või natukene kõrgemal. Vahel olen tundnud ka kerget valu kaelal, õlas ühes kohas või randmes. Samuti on mõne hommikul olnud valulik kõrisõlm. Olen tähele pannud, et valu või ebameeldiv tunne läheb vähemaks siis, kui olen pikal või kui teen midagi füüsilist (näiteks trenni).

Perearst ja veel mõni meditsiinivaldkonnas tegutsev inimene on öelnud, et seal ei saa midagi olla. Saab või ei saa, kuid ebameeldiv tunne ja valu eksisteerib ja see häirib igapäevast tegu. Alguses suure hirmuga seostasin seda südamevaluga, kuid südameuuringud midagi ei tuvastanud.

Kohati tundub, et mingi väike seos võib sellel valul olla söömisega, kuid väga kindlalt seda väita ei saa.

Mis valuga võib tegu olla ning millise arsti poole peaks pöörduma, et asjas selgust saada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Diagnoosi sellise kirjelduse järgi kindlasti öelda ei saa. Kõiki Teie vaevusi ühe nimetaja alla viia on raske. Arvan, et peaksite tegema söögitoru- mao uuringud. Uuringuid saaks korraldada ka perearst, kuid spetsiaalselt tegeleb nende organitega gastroenteroloog.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Söögitoru probleem?

Tere, muret teeb kummaline valu või nagu suruv kägistustunne kurgus.
See suruv tunne tuleb aeg-ajalt nagu "lainetades", kuid mitmeid kordi päeva jooksul ja raske täpset asukohta määratleda. Mõnikord ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Väga raske mingit konkreetset haigust pakkuda. Soovitaksin kõigepealt pöörduda perearstile, kes Teid üle vaatab ja ehk konsulteerib ka nina-kõrva-kurguarstiga ja kui sealtpoolt midagi ei leita peaks tegema ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi