Külma saanud veresooned vasakul jalalabal varvaste lähedal 29.01.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin mitte eriti soojas toas ringi plätudega mitmeid päevi, see tähendab jalad olid riidega katmata ja ei olnud häda midagi. Kuid 10. jaanuaril lõi valu vasakusse jalalabasse. Mõistsin, et jalg on saanud külma. Aastaid tagasi oli mul analoogne olukord süljenäärmetega, parempoolsed süljenäärmed paistetasid üles ja arst ütles hiljem, et need said külma (antud olukorra peapõhjus oli 2 süljekivi, üks saadi operatsioonil kätte, teine lipsas tagasi ja on siiamaani organismis, kui ise vahepeal ära ei ole sulanud, kuid külm kutsus paistetuse esile). Mu jalg paistetanud ei ole, kuid on valus vasakule jalalabale toetuda ja joosta hästi ei saa ja samuti ei saa kikivarvule tõusta nagu sai enne külmetamist. Parem jalg ei saanud külma ja sellega on kõik korras. Süljenäärmete paistetust soovitati ravida mul kohaliku soojendusega sooja lambi abil ja masseerida, olen samuti oma vaskut jalalaba praegu ravinud. Tasapisi läheb paremaks, kuid külmetuseelne olukord pole taastunud. Kas piisab ainult masseerimisest ja soojast lambist või on vaja võtta ka mingeid ravimeid ja kas peab arsti juurde minema või kas läheb see ise üle?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Toas (ka jahedas) lokaalset jalalaba külmetamist hästi ette ei kujuta. Pigem on siiski tegu ortopeedilise probleemiga. Soovitan näidata ortopeedile, kui ise üle ei lähe.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

varvaste korrigeerimine

Tere. Mul on suur mure 26.a. klippel-trenaunay syndrome ´ga lapsega. Tal on vasaku jala jalanumber oma pikenenud teise varbaga 46, kuigi võiks nagu 42 olla. Suure varba kõrval teine varvas on ebamääraselt ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Probleem küll ortopeediline (olen üldkirurg), kuid ei näe probleemi, miks seda ei saaks teha. Peaksite pöörduma ortopeedi poole.

Loe edasi

Varvaste trauma kohta.

Tere!

Kirjutasin teile paar päeva tagasi varvaste trauma kohta. ( vastuse sain 19.05.2009) Pealkiri oli Varvaste trauma.

Nii,sain kirurgi juures ära käidud.Tema soovitas küüned ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

1. Seen operatsiooni ei sega, küll aga peaks peale operatsiooni tegema seeneravi (kui see on ikkagi seen), et uus küüs ei areneks seenega.
2. Esimese küsimusevastusega sai vist ka teisele vastatud.
Loe edasi

Varvaste trauma.

Tere!
Olen 20 aastane noormees.
Aasta algul said mõlemad suured varbad trauma(kukuti suure jala varvaste peale)
Mõlemad küüned läxid esialgu siniseks.Paar päeva hiljem sai üks küün veel ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõik, mis Te ette võtnud olete, on olnud ratsionaalne. Kui ikka häda sunnib, peksite kohe arstile näitama. Kui annab kannatada, jätkake sama moodi ja minge nädala pärast.

Loe edasi

valu sääremarjas (jalaveenid?)

tere

umbes kuu aega tagasi, puhkuse ajal lõuna-hispaanias, ajal kui oli suur kuumalaine (40-48 kraadi) peale seda kui olin ühe järjekordse kuuma ilmaga (umbes 46-48 kraadi) linna peal jalutanud, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla veenitromboosiga kuigi ainult jutu järgi jääb diagnoosimiseks väheseks. Peaksite pöörduma emalt perearstile ja kui tema peab vajalikuks, siis suunatakse Teid edasi.

Loe edasi

rinnakorvi defekt

tere! olen 17 aastane neiu. mul on sünnist saati olnud rinnakorvi defekt. nimelt on vasak rinnakorv kõrgemal kui teine ja seda on silmaga hästi näha. olen ka käinud kirurgi juures uuringul, kuid pigem ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Põhimõtteliselt on kindlasti võimalik opereerida. Operatsiooni ulatus ja ohtlikkus sõltub defoematsiooni ulatusest ja seda hinnata ilma Teid nägemata pole võimalik. Kaasajal on kasutusele võetud uusi säästvaid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi