Imikul käe peal punn 12.01.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kahe nädalase imiku ema. Tän hommikul avastasin lapsel küünarnukist pisut seespool naha all väikese liikuva punnikese. Loomulikult olen nagu natuke paanikas. Ikka ju kardad seda kõige hullemat. Perearst (lastearst) käis täna ka visiitis ja arvas, et midagi hullu ei ole ja et kui 3-kuuselt läheme kirurgile, siis näidaku ma muidugi see punnike ette. Sinna aga nii palju aega. Palun nõu.

Kõike paremat

A.T

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teie last nägemata, arvan et tulen nõustuda perearsti poolt pakutuga. Oma hingerahu huvides võite ju ka varem lastekirurgi vastuvõtule pöörduda - ilma saatekirjata tuleb konsultatsiooni eest küll ise maksta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Tume/sinine punn naha all

Tere.

Mul on olnud vähemalt 10 aastat selja peal tumesinine punn (naha alune)...mäletan, et kui ma selle avastasin (15 a), siis proovisin seda pigistada ja sealt tuli sellist roheka värvusega ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlasti peaksite seda arstile näitama kui soovite sellest vabaneda.

Loe edasi

Kõva tükk käel

Tere. Mure selline. Ühel päeval avastasin oma lapsel käe peal küünarnukist pisut kõrgemal naha all mingit punni. Ise väitis ta, et oli käe vastu lauda ära löönud, nõnda et see oli veidi surisenud. Kas ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Äralöömisest verevalum ja sellest tihkem tükk võib püsida kaunis kaua, harva jääbki kogu eluks. Kui see teeb Teile muret ja lapsele häda võiksite näidata lastekirurgile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: