Verine vasaknina"auk" 25.11.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Selline küsimus: mul on üks nina"auk" kogu aeg verine. Otseselt nagu verd ei jookse, kuid kui nuusata, on vasak pool verine. Seda juba nädal aega. kas võib olla näiteks sellest, et kui niiöelda "nina nokkides" küünega vigastasin oma nina "seinu" ning see siis ei ole paranenud ning veritseb?
Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ka Teie poolt pakutud variant on võimalik. Sellisel juhul peaks veritsus siiski järgmise nädalaga kaduma, kui Teil ei ole just tugevat nohu, mis nuuskamise ja erituse tõttu ei lase vigastusel paraneda. Küsimus ei kuulu päris minu eriala valdkonda, mistõttu soovitaksin Teil pöörduda nina-kõrva-kurguarsti poole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Päraku peal väike auk

Tere. Mure seisneb selles, et päraku üleval on selline paarimillimeetrine auk. Number kahel käies tuleb sealt vahel verd päris palju. Mõnikord jääb hiljem aluspükse ma määrima. Vahepeal pole 2 või 3 kuud ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõige tõenäolisem on hemorroid. 100% kindlusega väitmiseks peab seda nägema. Soovitan näidata perearstile, kes siis vajadusel suunab Teid edasi.

Loe edasi

Pärakust kõrgemal kühm

Tere!
Sooviksin teada mis see tähendab, kui mul on tagumikust kõrgemal auk/ kühm ?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Küsimus Teile, mida mõtlete "tagumiku" all. Kas see on istmik, või anus (päraku ava)? Minu arusaamist mööda auk ja kühm on erinevad asjad s.o. antipoodid. Et küsimusele vastata, tuleks ka teada, kui kaugel ...

Loe edasi

pärasoo lõikamine

mull oli operatsioon gemoroi lõikamisel nüüd onn mõned probleemid käimisega -vabandus aga pean ütlema -auk jai väkseks .Küsimus kas saab seda teha laiemaks?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaks saama küll. Peaksite pöörduma Teid opereerinud kirurgi poole.

Loe edasi

vere eritus

tere, selline probleem, et vahel tuleb väljaheidetega koos ka verd. vahel vähe, vahel aga päris palju. vahel on valus, vahel mitte. Kõht on lahti ja vesi potis pärast täiesti verine. Tihhti seda siiski ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Verine väljaheide koos kõhulahtisusega ei viita hemorroididele. peaksite konsulyteerima perearstiga kes siis vajadusel suunab Teid gastroenteroloogile.

Loe edasi

Andke nõu!

Tere
Mure on selline ,et mul on päraku piirkonda tekkinud teine auk. Selle õige augu kõrvale teine. Väga uskumatu asi ,aga tõsi. Kõik funk. praegu veel ,aga kardan et varsti läheb midagi viltu. Kas ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Seda peab nägema, et nõu anda. Kas sellest august tuleb faecest? Kus see auk täpselt paikneb? Põdege oma põdemised ära ja minge arsti juurde.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi