Millega võib tegu olla ja kelle poole ma pöörduma peaksin 03.11.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere ,lugu selline et päraku ava juures on mul selline verine auk väikene mis ei kasva kinni. igakord kui käin wc häda nr 2 tegemas jääb wc paberile verine plekk,muidu valulik ei ole. Lisasin ka pildi et paremini aru saada millest räägin.Vabandan kui kirjutan valele arstile ...aga sel juhul äkki saate öelda kuhu,kellepoole ma pöörduma peaks ettetänades Rünno.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist pildi järgi fistuloosse paraproktiidiga (uurisega pärakuümbrise põletik). Pöörduma peaksite perearsti saatekirjaga kirurgi poole. On ka veel kitsamad spetsialistid - proktoloogid - kuid selliseid on vaid Tallinnas LTKH-s ja Tartu Ülikooli Kliinikumis