Veenilaiend? 10.04.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist, doktor!

On selline delikaatne mure: poiss on 1 a 8 k vana ja noku peal (ülemises osas, st sealpool, kus keha ja noku kokku saavad) on niisugune veidi välja punnitav veresoon (u 1,5 cm pikkune). See tuleb eriti nähtavale siis, kui laps käib potil või pisut punnitab. Rahuolekus on näha vaid läbi naha kumav sinakas soon (laps heleda nahaga, nii et ka näiteks näol on nahaaluseid veresooni näha), ent kui ta aga potil toimetab, siis võlvub see sooneke üsna välja nagu oleks tegu veresoonelaiendiga. Häda tehtud, alaneb see jälle. Mingisugust vaeva see lapsele endale ilmselt ei tekita. Tegelikult märkasin seda juba tal mõnekuusena, aga nüüd, mil laps ise potil käib, paistab see vist rohkem silma ja teeb veidi murelikuks. Olen lugenud munandi veenilaiendist ning sellest, et see edaspidises elus poisslapsele saatuslikukski saada võib. Mida aga oskaksite minu kirjelduse peale kosta? Kas peaksime selle jutuga ikka kirurgi poole pöörduma?

Tänud ette!
Mari

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Munandi veenilaiendid ei ole sellisel kujul nähtavad, nad on palpeeritavad seemneväädi koosseisus. Kirjelduse järgi pole tegu millegi sellisega, mis vajaks vahelesegamist või mille tõttu peaks muretsema. Perearstile võiksite siiski näidata.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

veenilaiendi op. riskid

tere.
kas veenilaiendi operatsiooni peetakse ohtlikuks operatsiooniks? ja kui tõenäoline on, et selle käigus on tekkivad mingid tüsistused/probleemid vms?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Veenilaiendite operatsiooni ei peeta ohtlikuks operatsiooniks. Tüsistuste tekke tõenäosus on 1-2 %. Suuri probleeme ei näe.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: